Czy kontenery gastronomiczne to dobre miejsce dla własnej restauracji?

Planując własną restaurację czy kawiarnię musimy pamiętać o ogromie spraw – menu, zapleczu logistycznym, doborze pracowników czy samym designie naszej knajpy. Każdy z nas chce postępować tak, żeby inwestycja mogła się zwrócić i zaczęła po jakimś czasie przynosić zyski. Jednak często zapominamy, że na początku ogromnym kosztem może być wynajem potrzebnego lokalu i jego eksploatacja. Dlatego też z pomocą przychodzą kontenery gastronomiczne, o których dowiesz się nieco więcej z niniejszego artykułu.

Czym są kontenery gastronomiczne i co je wyróżnia

W największym skrócie, kontener gastronomiczny to modułowy obiekt, którego można w prosty sposób zmontować i rozmontować, a następnie przewieźć z jednego miejsca w drugie. W dodatku koszt ich zakupu i eksploatacji jest bardzo konkurencyjny w porównaniu do standardowych rozwiązań.

To, co czyni te kontenery idealnym miejscem dla naszego punktu gastronomicznego, to możliwość zamontowania odpowiednich instalacji (np. grzewczych, wodnych, termicznych, elektrycznych etc) oraz możliwość zaprojektowania wyjątkowego designu obiektu. Takie przenośne budowle poza swoją mobilnością cechują się również wysoką możliwością personalizacji, która sięga nie tylko instalacji czy wyposażenia wewnętrznego, ale również ścian, podłóg, sufitu, okien czy drzwi. W efekcie możemy otrzymać oryginalny lokal, który może zostać umieszczony w najbardziej ruchliwych, turystycznych lub imprezowych miejscach. Natomiast po zakończeniu sezonu (np. wakacji) może on zostać zdemontowany i przeniesiony w inne, mniej popularne miejsce, co oczywiście obniży nam koszty wynajmu powierzchni.

Źródło: Mastertec

Jakie są zastosowania kontenerów gastronomicznych?

Tak jak nazwa wskazuje, kontener gastronomiczny można wykorzystać do założenia rozmaitych placówek związanych z jedzeniem i napojami. Może to być biznes stały, taki jak chociażby kawiarnia czy pub z rzemieślniczym piwem. Z drugiej strony możemy stworzyć biznes sezonowy, przy którym na pewno przyjdą nam na myśl letnie lodziarnie, budki z hot dogami czy zimowe pączkarnie. Praktycznie każdy nasz pomysł można zaadaptować w postaci kontenera gastronomicznego, co pokazuje jego przewagę nad klasycznym wyborem wynajmu czy zakupu lokalu w budynku wolnostojącym. W dodatku kontener gastronomiczny może pełnić funkcję kuchni, sali restauracyjnej, sklepu czy toalety dla gości – wszystko w zależności od naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *