W Tatrach spadł śnieg

Warunki na szlakach pogorszyły się. W niższych partiach Tatr pada deszcz ze śniegiem, w wyższych – śnieg – jego cienka warstwa zalega już powyżej 1400 m.n.p.m. Jest mokro i ślisko, w lasach błotniście. Niski pułap chmur ogranicza widoczność, a co za tym idzie, orientację w terenie. Pojedyncze płaty starszego śniegu spotkamy na północnych stokach, powyżej 1800 m n.p.m. Ruch turystyczny znacznie zmalał.

W zachodniej części Tatr trwa remont szlaków graniowych. Są one do przejścia – aktualnie trwają prace naprawcze w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. W Dolinie Lejowej oraz w dolnej części Doliny Wyżniej Chochołowskiej trwa zrywka drewna, dlatego na szlaku może być dużo błota. Prosimy zachować ostrożność.

Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Planując wycieczkę w Tatry Słowackie prosimy o zapoznanie się z informacją o zamkniętych szlakach w TANAP-ie, zamieszczonych w informacjach dodatkowych w Komunikacie Turystycznym.
fot. TOPR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *