Jak minął Sylwester pod Tatrami?

zakopane, sylwester

W operacji policyjnej „SYLWESTER 2021” zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej Małopolski. W tą wyjątkową noc policjantów wspierali również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Strażnicy Miejscy. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów.
Już na „zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego ponad 300 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony.
W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób.
-Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. Zdarzenia te nasiliły się po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert – informuje zakopiańska policja.
W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowaliśmy, aż 107 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się od nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania 3 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty.
zakopane, sylwester
Reasumując kilkanaście zatrzymanych osób, ponad sto interwencji, ranny policjant i fałszywy alarm o podłożonym ładunku podczas koncertu to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

1 thought on “Jak minął Sylwester pod Tatrami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *