Policja podsumowała Sylwestra w Zakopanem

W operacji policyjnej „SYLWESTER ZAKOPANE” zaangażowanych było ponad 350 policjantów z małopolski, podkarpacia i kieleckiego. W tą wyjątkową noc wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy oraz druhowie Straży Pożarnej. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 67 tysięcy turystów.

Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem ponad 350 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo oraz bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali  funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy, Strażnicy Ochrony Kolei, druhowie Straży Pożarnej oraz służba ochrony.

Podczas zabezpieczenia imprezy masowej nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do pojedynczych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. W powiecie tatrzańskim od 19.00 do 2.00 odnotowaliśmy, 51 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali ratując przed wyziębieniem. Policjanci drogówki najwięcej interwencji przeprowadzili w związku z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem przejazdu. Odnotowaliśmy również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych oraz zatrzymaliśmy nietrzeźwego kierującego. Policjanci odnaleźli również rodziców dwójki zagubionych dzieci w wieku 7 i 11 lat.

Niestety nie obyło się od przykrych konsekwencji dla turystów za odpalanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych. Na Równi Krupowej policjanci nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 9.950 zł na osoby, które nie zastosowały się do przepisów kodeksu wykroczeń i lokalnego prawa.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *