Policja znów odholowała auta w drodze na Łysą Polanę

W środę przed południem cztery nieprawidłowo zaparkowane pojazdy przy drodze do Morskiego Oka zostały odholowane. Kierowcy parkowali na zakazie pomimo wolnych miejsc parkingowych. Apelujemy do turystów o parkowanie tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej patrolując swój rejon działania otrzymali zgłoszenie o czterech nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach przy drodze prowadzącej do Morskiego Oka w rejonie Łysej Polany. Wcześniej wielokrotnie informowano o zmianie organizacji ruchu na tej drodze. Pomimo wolnych miejsc parkingowych i czytelnych znaków w tym rejonie czterech kierowców postanowiło zaparkować na zakazie. Konsekwencje tego postępowania to odholowany pojazd i mandat karny.
PRZYPOMINAMY : na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Mandat to tylko początek ( 100 zł i 1 pkt karny ). 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłata za parking ( 30 zł/doba ). Jak widać koszty stają się już odczuwalne.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *