Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich

W połowie sierpnia już po raz kolejny w Zakopanem odbywały się Europejskie Targi Produktów Regionalnych. W ich ramach odbył się Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich. Kulminacyjnym momentem była parada baców Krupówkami z potężnym oscypkiem.

Parada była głównym elementem sierpniowego festiwalu, który w tym roku odbywał się już po raz ósmy. Parada rozpoczęła się na Krupówkach pod pomnikiem Zamoyskiego. Bacowie nieśli olbrzymi oscypek, a przygrywała im do tego góralska orkiestra. Na wysokości poczty, bacowie włożyli oscypka na wóz i tak ruszyli ul. Kościuszki na Dolną Równię Krupową, gdzie odbywał się festiwal.


Oczywiście największe zainteresowanie, prócz oscypka, budziły także owczarki podhalańskie, które szły na przodzie pochodu.

W czasie Festiwalu jury wygrało najlepszego oscypka. Jury brało pod uwagę nie tylko smak sera, ale także jego barwę i sprężystość. Ostatecznie rozstrzygnięto, że najlepszym oscypkiem jest ten wyprodukowany przez Mariana Barnasia z Bańskiej Wyżnej. Nagrodę odebrał jego syn Jacek.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *