Chodzicie po górach? Koniecznie zainstalujcie aplikację „Ratunek”

Chodząc po górach musimy mieć świadomość, że możemy ulec wypadkowi. Większość osób ma trudności z określeniem miejsca zdarzenia. W takim przypadku pomocą służy aplikacja „RATUNEK”, która wskaże z dokładnością do 3 metrów, gdzie dokładnie jesteśmy.

Aplikacja RATUNEK, pozwala na wzywanie pomocy poprzez automatyczne połączenie telefoniczne ze Służbą Ratowniczą oraz przesłanie przy pomocy SMS w trakcie rozmowy, informacji o dokładnej lokalizacji (do 3 m) osoby poszkodowanej. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość uzupełnienia Książeczki Medycznej o najważniejsze informacje o swoim aktualnym stanie zdrowia oraz podanie numeru telefonu do osoby, którą chce powiadomić w razie wypadku.

Dzięki tym funkcjom aplikacji, ratownicy od razu będą wiedzieć, gdzie należy udać się z pomocą, będą dysponować większą wiedzą i możliwością kontaktu z poszkodowanym. Pozwoli to na udzielenie adekwatnej pomocy, znacznie szybciej a przez to skuteczniej!
Dodatkowo w sytuacjach, w których turysta zabłądził, ratownik przyjmujący zgłoszenie, znając jego położenie, będzie mógł mu powiedzieć gdzie ma bezpiecznie dojść. Pozwoli to uniknąć akcji poszukiwawczej.
Instalacja aplikacji na smartfonie jest darmowa, więc każdy miłośnik gór, przed wyruszeniem na szlak, powinien zainstalować ją w swoim aparacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *